Рубрика «Споживач має право»: Якщо ціна на ціннику відрізняється від ціни на касі

Явище  особливо поширене у супемаркетах, коли ціна на ціннику і в базі касира відрізняється.

Коли ви купуєте,товар, відбувається укладення договору купівлі-продажу з супермаркетом. Згідно зі статтею 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов’язується прийняти цей товар і сплатити певну грошову суму. У статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна, є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.

Поки ціна товару існує лише в базі даних, але не на ціннику, продавець чи супермаркет не має права вимагати від вас оплати за новою ціною. На цю умову договору (вона просто не була вам відома) ви не давали згоди. А без спільної згоди обох сторін договір укласти неможливо. Товар вам або продадуть за старою ціною, або відмовляться продавати.

Причому просто так вам щось не продати не можуть, бо супермаркет взяв на себе обов’язок продавати товари кожному, хто до нього звернеться, тобто виконувати умови публічного договору купівлі-продажу. Це стаття 633 Цивільного кодексу України. Якщо супермаркет необґрунтовано відмовляється від публічного договору, то повинен відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою. Можете з того приводу звернутись або до адміністрації супермаркету, або до суду.

У наступному випуску «Споживач має право» :

Як повернути товар неналежної якості?

Чи треба платити за ненавмисне розбитий чи зіпсований товар?

Якщо у Вас виникають будь-які питання щодо захисту прав споживачів  — надсилайте до редакції «Правда Чорноморська» pravdachornomorska@gmail.com

Расскажите о нас друзьям:
RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
https://pravda-chernomorska.com.ua/%d1%80%d1%83%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87-%d0%bc%d0%b0%d1%94-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be-%d1%8f%d0%ba%d1%89%d0%be-%d1%86%d1%96%d0%bd/
Instagram

9 thoughts on “Рубрика «Споживач має право»: Якщо ціна на ціннику відрізняється від ціни на касі”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *